Büroo- ja kontorivalgustid

Lisaks nõuetekohase valgustiheduse tagamisele ruumis on büroo- ja kontorivalgustite puhul olulised kaks põhilist näitajat. Esiteks disain - ehk kuidas valgustid sobituvad kontoriruumidesse moodustades terviku arvestades teisi ruumi elemente nagu mööbel, paiknemine ja siseviimistluse materjal ning värvus. Teiseks on oluline, et valgustitel oleks madal UGR väärtus, ehk valgustid ei pimestaks kontoris viibijat ja töötaja saaks mugavalt oma tööle keskenduda.

Tööstus- ja spordisaalivalgustid

Esmapilgul kaks täiesti erinevat kategooriat on oma olemuselt küllaltki sarnased. Täpsemalt on nii spordisaalides kui tööstustes oluline, et valgustid oleksid niiskus- ja tolmukindlad seejuures kõrgema IK-astmega, ehk löögikindlusega. Mõlemas kohas paigaldatakse valgustid keskmiselt kõrgemale, st valgustite võimsus ja reaalne valgusvoog muutub määravaks parameetriks. Tihti peab kombineerima erineva optikaga valgusteid, et saavutada korrektne valgustatus kas siis kõrges ja kitsas riiulivahes või näiteks tenniseväljakute perimeetril, kus on vaja valgus suunata külgedelt väljaku keskmisesse tsooni. Meie valikus olevad tehnilisi valgusteid saab kasutada mitmeteks eriloomulisteks paigaldisteks.

Kaubandusvalgustid

Valikus on valgustid, mis on mõeldud poepindade ja müügisaalide valgustamiseks. Lisaks ühtlasele üldvalgusele on tihtipeale vaja ka sunatavaid valgusteid, et välja tuua teatud tootegruppe kaubanduspindadel. Selleks sobivad hästi suunatavad “spot-”-tüüpi valgustid ja ka rennidele paigaldatavad profiilvalgustid, millel on spetsiaalne optika, mis näitab riiulivahes nurga all tootelettidele. Sümmeetrilise optikaga profiilvalgusti on välimuselt identne asümmeetrilise optikaga valgustiga, mis suunab kas ühele poole või mõlemale poole riiulitele vastavalt vajadusele. Kaubanduspindadele mõeldud valgustid on üldjuhul diskreetsed, mis lasevad silma paista toodetel, mida müüa soovitakse.

Välisvalgustid

Välisvalgustite puhul võib jagada tooted kahte kategooriasse - funktsionaalsuse ja disaini järgi. Funktsionaalsusele rõhuvad valgustid on lihtsa diskreetse väljanägemisega, kuid varustatud suurema valiku optikatega ning võimsustega, millega saavutada võimalikult väheste valgustitega võimalikult hea valgustatus konkreetsel pinnal - olgu selleks siis hoone perimeeter, laadimisala või parkimisplats. Tihtipeale on välivalgustuse puhul oluline argument ka esteetiline väljanägemine, et valgustatud platsil olevad valgustid sobituksid konkreetsesse väliruumi ning oleksid osa tervikust. Selleks on valikus ka disainiliselt erisuguseid valgusteid erinevate madalate pollarvalgustite, laternatüüpi valgustite ja LED-riba süsteemidega.

Omatooted ja erilahendused

Valgusprojektide puhul võib ette tulla olukordi, kus disainiliselt on keeruline leida head lahendust turul pakutavatest valgustitest. Probleemiks võib saada ka disaini põhjendamatult kõrge hind, pikad tootmisajad või mingisuguse modifikatsiooni vajadus, mida standardtoodete puhul ei ole suured tehased piisavalt paindlikud, et pakkuda. Sellisel juhul oleme suutelised erilahendustooteid disainima, prototüüpima ning projekti raames tootma ning paigaldama.